Osnovna škola Stjepana Antolovića Privlaka

Kros SN

Autor: Daria Bićanić, 16. 4. 2019.

U subotu, 13. travnja 2019. godine, održan je tradicionalni, 36. po redu, Kros Sportskih novosti koji organiziraju Sportske novosti i Hrvatski atletski savez. Naša škola treću je godinu zaredom bila sudionik najvećeg trkačkog događaja u državi.

Iako kišno vrijeme nije nagovještavalo idealne trkačke uvjete, kroz cilj je ukupno prošlo 2500 učenika i učenica osnovnih i srednjih škola, a od tog broja, 42 učenika bila su iz naše škole.

Putem do Zagreba učenike i njihove nastavnike pratila je kiša koja je stala pred sami početak Krosa, kao naručeno. Nakon podizanja startnih listića, sponzorskih majica i kupona za hranu, vrijeme do početka Krosa iskoristiti smo za šetnju do Avenue Mall-a.

Prvu utrku za našu školu trčale su učenice petih razreda čija je utrka iznosila 1000 metara. Najbolji rezultat postigla je L.A. (23. mjesto). L.B. bila je 52., L.M. 97., S.Š. 98., H.J. 105. i P.K. 149. Nakon djevojčica, trčali su dječaci petih razreda, a ovdje je najbolji rezultat osvojio I.J. (74. mjesto). K.M. bio je 86., F.S. 87., M.M. 126., a uz njih su trčali još i J.P. te P.P.

Kod učenica šestih razreda imali smo ove godine samo jednu predstavnicu koja je u utrci na 1000 metara bila 100. (I.K.). S druge strane, osam je dječaka iz šestih razreda trčalo u svojoj kategoriji, a najbolji rezultat ostvario je I.B.J. koji je u cilj ušao kao treći s vremenom od 3:37 min. Ovim rezultatom donio je našoj školi prvu medalju u tri godine i ostvario iznimno dobar rezultat. Uz osvojeno treće mjesto, u ovoj kategoriji su trčali i M.M. koji je bio 26., P.K. koji je bio 40., I.S. (97.), M.P. (99.), Š.A. (101.), A.N. (104.) i R.J. (115.).

U kategoriji učenica sedmih razreda najbolji je rezultat ostvarila je M.P. s osvojenim 32. mjestom. K.B. bila je 66., B.J. 81., A.M. 96., A.L. 115., H.R. 134., A.Š. 136., M.M. 137., M.Š. 153. i M.M. 161. Kod učenika sedmih razreda imali smo četiri predstavnika, a najuspješniji bio je L.K. s osvojenim 46. mjesto. Odmah iza njega u cilj je stigao L.P. (47. mjesto). B.Š. bio je 81., a J.A. 103.

M.Z. bila je najbrža kod učenica osmih razreda i u cilj je ušla kao 53. H.M. bila je 101., L.Š. 107., a L.K. 120. Uz učenike sedmih razreda koji su trčali 1500 metara, ovu su dionicu trčali i učenici osmih razreda. Najbolji rezultat za našu školu ostvario je T.M. koji je bio 54. P.P. utrku je završio kao 78., a J.K. kao 82.

U ukupnom poretku dječaci naše škole zauzeli su 16. mjesto od 41. škole, a djevojčice 18. od 49. škola. U konačnom poretku naša je škola ove godine osvojila izvrsno 13. mjesto od 54. škole. Čestitamo našim trkačima na završenim utrkama i odličnom sportskom rezultatu.

Nakon otrčanih kilometara, uputili smo se u Arena Centar u kojem smo proveli ostatak subotnjeg popodneva, a kući smo krenuli u 18 sati.