Osnovna škola Stjepana Antolovića Privlaka

Županijsko natjecanje za dječake 7. i 8. razreda

Autor: Daria Bićanić, 20. 11. 2018.

U Nuštru se u utorak, 20. studenog, održalo Županijsko natjecanje za dječake 7. i 8. razreda. Našu su školu predstavljali učenici iz četvrtog, sedmog i osmog razreda, a svojom su igrom na kraju natjecanja osigurali nastup na državnom natjecanju sljedeće godine.

Već na samom zagrijavanju netom prije početka natjecanja dalo se naslutiti kako će upravo učenici naše škole biti glavni favoriti za osvajanje prvog mjesta. Ekipe su bile podijeljene u tri skupine, a Privlaka je bila nositelj treće skupine u kojoj su se nalaze tri ekipe. U preostale dvije skupine bile su po četiri ekipe.

Prvo smo kolo odigrali s ekipom iz Vukovara koju smo pobijedili s očekivanih 3:0. Sva tri naša igrača svoje su protivnike dobila s 3:0. Ista se igra ponovila i u drugom kolu u kojemu smo na isti način pobijedili ekipu iz Bošnjaka. Nakon ova dva odigrana meča, Privlaka je završila svoj nastup u skupini kao prva ekipa.

U završnici natjecanja ostali su nam susreti s preostala dva pobjednika u svojim skupinama, a to su bile ekipe Nuštra i Lovasa. Prvi protivnik bio nam je Nuštar kojeg smo također pobijedili, ali ovoga puta rezultatom 3:1. Pobjeda protiv Lovasa našim bi stolnotenisačima ujedno značila i prvo mjesto ovoga natjecanja. Od početka meča bilo je napeto, igrao se set za setom, na dva razlike. Imali smo 2:1 i pozitivan rezultat kojega nismo uspjeli zadržati tako da se protivnik domogao izjednačenja, ali smo u finalnom dijelu dobili sva tri seta za konačnih 3:2.

U pet susreta, stolnotenisači Privlake upisali su svih pet pobjedama i čistom peticom zaključili sudjelovanje na natjecanju. Slijedi im nastup na državnom natjecanju u Poreču iduće godine. Čestitamo našim učenicima na velikom sportskom uspjehu i želimo im puno sreće u nastavku natjecanja.