Osnovna škola Stjepana Antolovića Privlaka

Pretrčanim kilometrima do odličnog uspjeha na 35. krosu Sportskih novosti

Autor: Daria Bićanić, 21. 4. 2018.

Učenici naše škole drugu su godinu zaredom sudjelovali na Krosu Sportskih novosti koji se održao u subotu, 21. travnja, na zagrebačkom jezeru Bundek. Ukupno četrdeset trkačica i trkača svojim je utrkama ostvarilo izvrsno 18. mjesto u ukupnom poretku škola.

U ranim jutarnjim satima uputili smo se u kilometrima udaljeni Zagreb kako bi i ove godine pretrčanim kilometrima uspješno završili još jedan Kros Sportskih novosti. Idealan proljetni dan od jutra praćen suncem bio je nagovještaj dobrom startu ovogodišnjeg Krosa. Nakon podizanja startnih brojeva i podjele sponzorskih majica, smjestili smo se u hladu parka i čekali početak svoje prve utrke koju su za našu školu trčale učenice četvrtih razreda. U utrci od 850 metara najbolja naša trkačica bila je Lucija Antić koja je utrku završila kao 13. s vremenom od 3:43 min. Lucija je ujedno i najbolje rangirana učenica naše škole koja je ove godine prvi puta trčala na Krosu i odmah ostvarila iznimno zapažen rezultat. Uz nju, za četvrte su razrede trčale i Lana Mikulić (33.), Sara Šokčević (39.) i Leona Bojić (41.). Ove su djevojčice ekipno zauzele odlično treće mjesto od deset prijavljenih škola. Za dječake četvrtih razreda u utrci od 850 metara trčali su Karlo Matanović koji je osvojio 52. mjesto i Filip Sučić koji je osvojio 62. mjesto. U kategoriji učenica petih razreda koje su trčale 1000 metara najuspješnija je bila Monika Lovrić koja je zauzela zapaženo 39. mjesto. S njom su u ovoj utrci trčale i Irena Kraljević (79.) te Magdalena Tadić (132.). Kod dječaka petih razreda najbrži je bio Miron Mićić (67.), a iza njega u cilj su stigli i Ivan Strunje (98.), Šimun Antunović (111.) i Antonio Neferanović (123.). Najviše sudionika imali smo u kategoriji učenica šestih razreda gdje je našu školu predstavljalo 11 učenica. Najbolji rezultat osvojila je Matea Perkunić s 45. mjestom, a par mjesta iza nje stigla je Ivona Tadić (50. mjesto). Dalje, kao treća u cilj je stigla Brigita Jokić (88.), zatim Klara Benić (91.), Mihaela Matić (96.), Mia Mićić (134.), Anita Šarić (149.), Andrijana Lamešić (150.), Helena Reljanović (188.), Antonela Majstorović (191.) i Marija Marijanović (192.). Ekipno su ove djevojčice osvojile 10. mjesto od ukupno 30 škola što je iznimno dobar rezultat. Za dječake šestih razreda trčali su Božidar Šarić (89.), Luka Pehar (110.) i Josip Aščić (113.). Sara Čubela je osvojenim 72. mjestom bila najbrža među našim učenicama sedmih razreda. Osim Sare, za sedme razrede trčale su i Andrea Antunović (85.), Anda Pehar (135.), Laura Kristić (152.) i Lucija Šokčević (153.). Dječaci sedmih razreda trčali su 1500 metara, a najbolji rezultat osvojio je Ivan Antunović s 42. mjestom. Odmah par sekundi iza njega, u cilj je stigao i Matej Mijatović (49. mjesto), a nakon njega Petar Puškarić (89.). Od učenica osmih razreda Melani Šimić bila je najuspješnija i zauzela 60. mjesto, Ana Ždravac u cilj je ušla kao 71., Arijana Prgomet kao 102. i Danijela Zovkić kao 103. Jedini učenik u kategoriji osmih razreda i to u utrci na 1500 metara bio je Vilim Arlović koji je utrku završio kao 70.

U ukupnom poretku Osnovna škola Stjepana Antolovića osvojila je 18. mjesto od prijavljene 53 škole (23 boda). Djevojčice su u ukupnom poretku zauzele izvrsno 12. mjesto od 45 škola (20 bodova) dok su dječaci u ukupnom poretku 31. od 42 škole (3 boda).

Odličnim sportskim ostvarenjem u svojim nogama učenici su proveli ostatak dana uz šetnju u centru grada na Trgu bana Josipa Jelačića i posjetom Arena centru. Kući smo se vratili u kasnim večernjim satima.