Osnovna škola Stjepana Antolovića Privlaka

Uspješno završeno prvo sportsko natjecanje u ovoj školskoj godini

Autor: Daria Bićanić, 19. 10. 2022.

Kao i svake godine, sportaši osnovnih i srednjih škola sezonu sportskih natjecanja otvaraju sudjelovanjem na krosu.

U utorak, 18. listopada 2022. godine, kros je po prvi puta održan na jezeru Banja u Vinkovcima, a za našu školu trčalo je ukupno četrnaest učenika raspoređenih u četiri kategorije.

Preko dvadeset škola s područja Vukovarsko-srijemske županije natjecalo se na krosu, a za našu školu najbolje rezultate ostvarili su učenici viših razreda – P.A. je u kategoriji djevojčice 7. i 8. razreda u utrci na 1000 m ostvarila izvrsno 9. mjesto dok je učenik A.T. u kategoriji dječaka 7. i 8. razreda utrku završio na odličnom 8. mjestu.

Svi učenici naše škole uspješno su utrčali u cilj i školu predstavili na najbolji način. Djevojčice 5. i 6. razreda trčale su 800 m dok su dječaci istih razreda trčali 1000 m baš kao i djevojčice 7. i 8. razreda. Najdužu stazu otrčali su dječaci 7. i 8. razreda – 1200 m.

Ekipno, najbolji rezultat naše škole ostvarili su oni najstariji, dječaci 7. i 8. razreda koji su zauzeli odlično 8. mjesto od 24 ekipe. Djevojčice 7. i 8. razreda svoj su nastup završile kao 11. u konkurenciji od 20 škola. Na 13. mjestu od 22 škole završili su dječaci 5. i 6. razreda, a djevojčice su bile 19. od 22 škole.

Učenici su trčali pod vodstvom nastavnice TZK-e Darije Bićanić.

Zagrijali smo se za nadolazeće sportske izazove u ovoj školskoj godini.