Osnovna škola Stjepana Antolovića Privlaka

Dan sporta

Autor: Daria Bićanić, 14. 5. 2018.

Subota, 12. svibnja, u našoj školi bila je u znaku sportskih nadmetanja. Natjecanjima prvenstveno u starim sportovima obilježili smo Dan sporta i Dan općine.

Ugodan proljetni dan bio je idealan za održavanje sportskih natjecanja. Vanjski sportski tereni bili su poprište pobjeda, poraza, veselja i sportske tuge. Prva međurazredna nadmetanja započela su malonogometnim turnirom „Marijini obroci“na kojem su sudjelovali učenici predmetne nastave.

Najbolji malonogometaši su učenici osmih razreda (Ugarković M,, Lučić F., Bićanić I.M., Mijatović A., Očevčić M., Filić L., Zagroščak P., Miličević D., Jurić I.), a odlično drugo mjesto osvojili su dječaci šestih razreda (Šarić B., Pehar V., Pehar L., Vodopija N., Krajinović L., Kristić J., Jurić M., Perkunić M., Aščić J.) dok su treći bili učenici sedmih razreda(Mijatović M., Šarić T., Marijanović T., Trnjar F., Trnjar L., Grgić D., Antunović I., Puškarić P.).

bacanju potkove natjecali su se također samo učenici predmetne nastave. Po jedan učenik iz svakog razreda mogao je sudjelovati na ovom natjecanju, a najbolji u bacanju potkove nakon odigranih deset rundi bio je učenik 7.b razreda, Petar Puškarić. Drugo mjesto osvojio je Valentin Neferanović iz 8.a, a treće Šimun Antunović iz 5.a.

Najnapetije natjecanje bilo je u povlačenju konopa. Prije samog početka povlačenja, gimnastičkom vježbom na tlunaše školske gimnastičke ekipe službeno je započelo natjecanje konopaša. Učenice su uz glazbu demonstrirale elemente sportske gimnastike, a u vježbi su sudjelovale Matea Perkunić, Mihaela Matić, Klara Benić, Irena Kraljević i Ella Mijatović. Prvi dio natjecanja u povlačenju konopa odigran je među učenicima petih i šestih razreda između kojih se tražio prvi finalist. Najjači su bili učenici 6.b razreda koji su prvo pobijedili 6.a razred, a potom preko učenika 5.a razreda stigli do finala. Drugi finalist se tražio između učenika sedmih i osmih razreda, a kao najbolji pokazali su se učenici 8.b razreda.

U dvoboju za treće mjesto između 5.a i 7.a dominantni su bili učenici sedmih razreda (Mitar H., Šokčević L., Pehar A., Krajinović L., Ždravac P., Zovkić R., Mićić B., Trnjar F.) koji su osvojili brončane medalje. U finalu su učenici 8.b razreda (Zovkić D., Prgomet A., Šćepanjec I., Šimić M., Jurić I., Miličević D., Ždravac A., Zagorščak P.,Vodopija E.) lakoćom svladali učenike 6.b razreda(Perkunić M., Matić M., Jokić B., Benić K., Majstorović A., Aščić J., Šarić B., Pehar L., Lamešić V., Kristić J., Kunčević L.) i tako se okitili najsjajnijim medaljama dok su šestašima pripala srebra.

Učenici razredne nastave Dan sporta su obilježili natjecanjima u skakanju u vreći te nošenju jajeta u žlici.

Svi učenici sportaši predah od natjecanja potrošili su uz najdraži ljetni užitak – sladoled.

Čestitamo svih sportašima na trudu i sposobnostima! Hvala i učiteljima i nastavnicima koji su pomogli u pripremi i provedbi Dana sporta.