Osnovna škola Stjepana Antolovića Privlaka

USKRSNA HUMANITARNA AKCIJA (8. – 12. OŽUJKA 2021.)

Autor: Anica Alilović, Ivana Panić, 19. 3. 2021.

Naša škola stvorila je tradiciju humanitarnog rada te se naši učenici i djelatnici spremno odazovu na svaki prijedlog ovakve vrste. Tako je bilo i ovoga puta. Planom i programom rada Vijeća učenika te aktivnostima u Kurikulumu škole svake godine planiramo neki vid humanitarne aktivnosti. Ova godina je bila specifična zbog situacije s epidemijom Korona virusa pa su i naše aktivnosti bile prilagođene trenutnom stanju.

Od 8. do 12. ožujka 2021. provodili smo humanitarnu akciju kako bismo pomogli nekoliko obitelji u našem mjestu. Tijekom cijelog tjedna svi učenici i djelatnici mogli su ubacivati novac (donacije) u kasice koje su bile kod učitelja razredne nastave (za učenike razredne nastave) i kod određenih učenika svakog razreda predmetne nastave (učenika koji su predstavnici razreda u Vijeću učenika).

10. i 11. ožujka 2021. (srijeda i četvrtak) bili su dani određeni za prikupljanje prehrambenih namirnica i higijenskih potrepština.

Kao svih dosadašnjih godina i ova je akcija bila vrlo uspješna. Prikupili smo veliku količinu namirnica i higijenskih potrepština koju smo donirali podijelivši prikupljeno četirima obiteljima kojima je pomoć zaista potrebna i dobrodošla.

Zahvaljujemo svim učenicima i djelatnicima na podršci, sudjelovanju i pomoći.

Posebna pohvala 4.a razredu jer skupili su najveći iznos donacije, čak 310 kuna.

Ukupan novčani iznos je 1889 kuna te je novac, također, uručen obiteljima zajedno s namirnicama.

Najveća nagrada u svemu ovome je upravo ono što je neprocjenjivo i nemjerljivo, a to je spoznaja da smo nekome pomogli i olakšali svakodnevicu, pa makar i privremeno.

Odvojiti svoje vrijeme, trud i sredstva pomažući nekome bez materijalne naknade potiče razvoj empatije, altruizma i širenje odgovornog ponašanja prema svojoj zajednici.

Sudjelujući u različitim aktivnostima kojima doprinose dobrobiti drugih  učenici izgrađuju vlastito samopoštovanje te unose radost i smisao u vlastiti život.

Svrha i cilj svake aktivnosti koju odgojno obrazovni djelatnici provode u školi treba  biti učenje i odgoj, u bilo kojem obliku. Sudjelovanjem u humanitarnim akcijama učenici naše škole ispunili su tu svrhu i taj cilj, ali najvažnija od svega je plemenitost  iz koje proizlazi poruka: „Pomažući drugome – pomogao sam i sebi.“

Ova škole je e-Škola

« Svibanj 2021 »

Ispis statistike od 23. 1. 2011.

CMS za škole logo
Osnovna škola Stjepana Antolovića Privlaka / Školska 40, HR-32251 Privlaka / os-santolovica-privlaka.skole.hr / ured@os-santolovica-privlaka.skole.hr