Osnovna škola Stjepana Antolovića Privlaka

Maskenbal u 3.b

Autor: Željka Ditrih, 16. 2. 2021.

Učenici 3.b razreda dva su puta sudjelovali u razrednom maskenbalu. Kako ove godine zbog epidemiološke situacije i propisanih mjera nisu mogli vidjeti na maskenbalu učenike drugih razreda, odlučili su se sami zabaviti.

Prvi maskenbal organiziran je početkom veljače, a u sklopu projekta Kad se male ruke slože. Nakon čitanja Vlaka u snijegu, učenici su međusobno podijelili uloge i prema njima se maskirali. Tako su imali mladu, mladoženju, kuma, kumu, svećenika, svirače, pjevačicu i djeveruše. Naravno, u igri svatova učenici su sami kreirali scenarij i u tome bili vrlo uspješni, a pritom se dobro zabavili. Nakon obreda vjenčanja pred svećenikom Juricom  i izmjene prstenja (ljubljenja nije bilo), uslijedilo je pravo slavlje: mlada Antija  i mladoženja Danijel otvorili su ples, a nakon toga pridružili su im se kum Matej i kuma Dunja, a nakon njih i ostali gosti. Za dobru zabavu pobrinuli su se svirač Marko i pjevačica Ana Marija. Uz papirnu tortu s bombonima koju je ispekla Ana Marija, gosti su se i zasladili.  Za zdravicu se pobrinuo Jurica i darivao goste čašicom  jabučnog soka. Na kraju, mladenci su otplesali svoj ples, mlada je bacila buket, koji je uhvatila Nika. Nika je dizajnirala i izradila buket, a uhvatila ga je u poštenoj borbi među djevojčicama. Zabava je trajala nekoliko sati laughsmiley.

Drugi maskenbal bio je opušteniji. Učenici su u školu došli maskirani kako su željeli. Našli su se tu slikarica, kuharica, vještica, mačka, Spiderman, vampir, vojnik, nogometaš i superheroj. Nastava pod maskama bila je zabavna, a ni plesa i veselja nije nedostajalo.

Ova škole je e-Škola

« Svibanj 2021 »

Ispis statistike od 23. 1. 2011.

CMS za škole logo
Osnovna škola Stjepana Antolovića Privlaka / Školska 40, HR-32251 Privlaka / os-santolovica-privlaka.skole.hr / ured@os-santolovica-privlaka.skole.hr